Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi kategorisinde, genel ekonomik haberler, enflasyon, işgücü, faiz, borsa, gayri safi milli hasıla, ülke ekonomik büyümesi, ekonomik istatistikler, ithalat, ihracat, dış ticaret, bütçe, bütçe dengesi, ekonomik mevzuat haberlerine yer almaktadır.

Kooperatiflere ayrıcalık yok

Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Aynı faaliyeti yapan küçük işletmeler de var, o işletmeden vergi alacağım ama aynı faaliyeti yürüten kooperatiften almayacağım. Bu doğru mu?”

Kredi kartı borcunu ödeyemiyoruz

Türkiye’de kredi ve kredi kartı kullanımında her geçtiğimiz yıl artış yaşanırken ilk sekiz aylık dilim içerisinde kredi ve kredi kartı borcunu ödeyemeyen 912 bin kişi hakkında yasal takip başlatıldı.

Kapıdaki tehlike: İklim değişikliği

KPMG, 49 ülkenin en büyük 100 şirketinin yıllık faaliyet ve kurumsal sorumluluk raporlarını inceledi. Sonuçlar, dünyadaki şirketlerin yüzde 72’sinin iklim değişikliğini finansal bir risk olarak görmediğini ortaya koyuyor.

İşverenin en büyük sorunu yeteneği elde tutmak

Randstad İnsan Kaynakları Trendleri ve Ücret Araştırması’nın 2017 sonuçları açıklandı. Türkiye’de farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerden 233 karar alıcıyla yürütülen araştırmaya göre şirketlerin 2017 senesinde karşılaştığı en büyük zorluk yetenekli çalışanları elde tutmak olarak belirlendi.

Trakya’nın ekonomik fay hatları

Lüleburgaz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Çınaraltı Sohbetleri’nin konuşmacıları Emin Çapa ve Rüştü Bozkurt oldu. Trakya’nın ekonomik fay hatlarının konuşulduğu programda Rüştü Bozkurt; “Ülkeyi sevmek bir sevda meselesidir. Onun da ayakları toprağa basmalıdır. Bir şehrin uygulama planları yoksa kimse orada vatansever olamaz. Trakya’nın en değerli varlığı topraktır.”

Ekonomide 2018 alarmı!

KPMG Türkiye’nin hazırladığı Bakış'a göre, beklendiği gibi 2016’dan sonra güçlü bir toparlanma yaşanan Türkiye’de yılsonuna kadar tablo pozitif görünüyor. Ancak 2018’le ilgili beklentiler alarm veriyor. Risk unsurlarının da etkisiyle büyüme, enflasyon, cari açık, işsizlikle ilgili sinyaller kritik.

Açlık sınırı bin 717 TL, yoksulluk sınırı ise 4 bin 847...

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından her ay düzenli olarak yapılan açlık-yoksulluk araştırmasına göre Eylül ayında Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 717 TL, yoksulluk sınırı ise 4 bin 847 TL olarak tespit edildi.

YASED: Türkiye-ABD ikili ilişkileri normalleşmeli

YASED Başkanı Ahmet Erdem, uluslararası doğrudan yatırımcı şirketlerin, Türkiye ile ABD arasındaki siyasi sorunların diplomasi yoluyla çözülmesi ve ikili ilişkilerin kısa süre içinde normale dönmesi beklentisinde olduğunu söyledi.