Dünya

Dünya kategorisinde, dünyada meydana gelen toplumsal, sektörel ve küresel ekonomik gelişmelere yer verilmektedir.

Siber suçlar dünya ekonomisine 600 milyar dolar zarar verdi

McAfee ve CSIS araştırması, kara borsa ve dijital para birimlerini devreye sokan kötü niyetli çevreler nedeniyle siber suç işlemenin kolaylaştığını ortaya çıkardı.

Malezya’dan, palm yağı yasağına karşı Avrupa ürünlerine misilleme

Avrupa Parlamentosu'nun Malezya'nın en büyük ihracat kalemi olan palm yağı yasağını "aşırı derecede ve ayrımcı" olarak nitelendiren Malezya Plantasyon Endüstrisi ve Emtia Bakanı Datuk Seri Mah Siew Keong; yasağın yürürlüğe girmesi durumunda Avrupa ürünlerine yönelik kendi ticaret tedbirleriyle misilleme yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

İran, Avrasya Ekonomik Birliği ile STA imzalayacak

İran'ın Rusya öncülüğündeki Avrasya Ekonomik Birliği (AEB) ile 2018 yılı içerisinde serbest ticaret anlaşması imzalayacağı bildirildi.

Zeytinoğlu: “AB pazarının anahtarı veri güvenliğinde geç kalmayalım”

AB ile veri paylaşımı gerçekleştiren tüm Türk kuruluşları doğrudan etkileyecek AB Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) 25 Mayıs tarihinde yürürlüğe girmeden önce; dün kutlanan Avrupa Veri Güvenliği Günü vesilesiyle İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu konuya ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.

Oxfam: Yüzde 1’lik kesim, küresel servetin yüzde 82’sine sahip!

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam, Dünya Ekonomik Forumu öncesinde yayınladığı raporda gelir adaletsizliğine dikkat çekti. Rapora göre en varlıklı yüzde 1'lik kesim, geçen yıl yaratılan küresel servetin yüzde 82'sine sahip oldu.

Dünya robot vergisini tartışıyor

Dünya, fabrikalardan sonra ofisleri paylaşmaya hazırlandığımız robotların vergisini konuşuyor. Dünyadaki ‘Robot vergisi olmalı mı’ tartışmasına KPMG Türkiye Vergi Bölümü Başkanı Abdulkadir Kahraman yanıt verdi: Robotlar resmen ‘elektronik kişi’ olarak tanımlanırsa robot vergisi de gündeme gelecektir.

BM Genel Sekreterinden 2018’de dünya için kırmızı alarm uyarısı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, yayımladığı yeni yıl video mesajında Dünya için kırmızı alarm uyarısında bulundu.

2018’de fidye saldırıları ve kripto para aldatmacaları daha çok görülecek

Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, merakla beklenen 2018 Siber Güvenlik Eğilimleri raporunu yayınladı. "Bağlantılı Dünyamızın Bedeli" adını taşıyan raporda, fidye saldırılarının artacağı öngörülürken, internet bağlantılı cihaz sayısının 11 milyarı aşacak olması nedeniyle de makinelerin yükselişine dikkat çekiliyor.