Dünya

Dünya

Dünya kategorisinde, dünyada meydana gelen toplumsal, sektörel ve küresel ekonomik gelişmelere yer verilmektedir.

FAO: Kırsal bölgelerin potansiyelini ortaya çıkaracak köklü dönüşümler gerekiyor

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) bugün açıkladığı rapora göre gelişmekte olan ülkelerde gelecek yıllarda, işgücüne katılmaya hazır milyonlarca genç insanın yoksulluktan kurtulmak için kırsal bölgeleri terk etmesi gerekmiyor.

Dünya genelinde her dört kişiden biri ‘gündelik yaşıyor’

HSBC Grubu’nun “Güvencenin Konforu: Geleceğe Bakış” raporuna göre; dünya genelinde bireylerin dörtte biri finansal olarak ‘gündelik yaşıyor’. Özellikle bu gruptaki bireylerin gelecekte karşılaşabilecekleri finansal şoklara karşı savunmasız olduğu belirtiliyor.

DowDuPont birleşmesi tamamlandı

DowDuPont™, (NYSE:DWDP) The Dow Chemical Company (Dow) ve E.I. du Pont de Nemours & Company (DuPont) arasında gerçekleşen eşitlerin birleşmesi işleminin, 31 Ağustos tarihinde yürürlüğe girmek üzere başarıyla tamamlandığını duyurdu. Birleşen kuruluş, “DowDuPont™” adı altında Tarım, Malzeme Bilimi ve Özel Ürünler olmak üzere üç bölüm hâlinde bir holding olarak faaliyetlerini sürdürecek.

FAO, mültecilere daha fazla yardım talep ediyor

Uganda’nın kuzeyindeki mülteci yerleşim alanlarını ziyaret eden Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü José Graziano da Silva ülkedeki mülteci krizine sürdürülebilir bir müdahale için daha fazla kaynak çağrısında bulundu.

Suriyeli çocuklara gıda ve beslenme eğitimi

Suriye’de okullar gelecek hafta açılırken binlerce okullu çocuk gıda ve beslenme eğitim programından yararlanacak. Program, öğrencilere dengeli ve sağlıklı beslenme için sebze meyve tüketiminin önemini öğretmek için okul bahçelerini kullanıyor.  

İngiltere Gıda ve İçecek Federasyonu’ndan Brexit uyarısı

BBC Türkçe’nin haberine göre, İngiltere Gıda ve İçecek Federasyonu yetkilileri, Avrupa Birliği'nden (AB) çıkış sürecinde (Brexit) işgücü yetersizliğinin gıda sektörünün üçte birinin çökmesine neden olabileceği uyarısında bulundu.

Kuzey Kore kuraklıkla boğuşuyor

Kuzey Kore’de temel gıda maddesi pirinç, mısır, patates ve soya fasulyesi de dahil olmak üzere bitki üretimi uzun süreden beri devam eden kuru kava koşullarından dolayı bu sene ciddi zarar görürken ülke nüfusunun büyük bir kesimi gıda güvenliği tehdidi altında. Bu tespitler BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Avrupa Komisyonu Ortak Araştırma Merkezi ile işbirliği içinde hazırladığı son rapordan geldi.

Suriye’de buğday üretimi geçen yıla göre arttı

BM tahminlerine göre Suriye’de buğday üretimi geçen sene görülen en düşük üretim seviyesine göre bu yıl yüzde 12 artarak 1,8 milyon tona ulaşacak. Ancak bu miktar çatışmalar öncesindeki on yıllık ortalamanın yarısından bile az.