Haber

Haber

Haber ana kategorisinde, gıda, tarım, beslenme, içecek, inovasyon, çevre, yaşam, sürdürülebilirlik ve sektörel markaların haberleri yer almaktadır. Yaşam İçin Gıda haber portalı, en güncel, en sıcak, bilimsel, doğru ve objektif habercilik yapmaktadır.

Tüketicilerin markalardan beklentisi artıyor

Sustaniable Brands Istanbul ve Nielsen’in katkılarıyla yapılan ‘İyi Yaşam Araştırması 2018’ tüketici araştırmasının sonuçları; tüketicilerin markalardan daha ucuz, hayatı kolaylaştıran, sağlıklı ve kaliteli ürünler beklediğini ortaya koydu.

Tüfenkci: “Yatırımcılar Türkiye’ye, ülkemizin dinamizmine güvenerek yatırım yapıyor”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED)-Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Çalıştayı’nın açılışında yaptığı konuşmada, yerli ve uluslararası yatırımcıları Türkiye’de yatırım yapmaya teşvik etmek ve yatırım ortamını iyileştirmek için önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Medya, gıda sürdürülebilirliğine ikinci kez dikkat çekecek

Dünyada gıda ve beslenmeye ilişkin sorunları analiz etmek amacıyla kurulan BCFN'in Thomson Reuters Vakfı ile küresel gıda sisteminin üç ikilemi olan “Açlık ve Obezite”, “Gıda ve Yakıt”, “İsraf ve Açlıktan Ölüm” konularına ışık tutmak, dikkat çekmek ve bunları ele almanın yollarını bulmak için başlattığı Gıda Sürdürülebilirliği Medya Ödülleri’ne başvuru için geri sayım başladı.

Ateşli hastalıklarda zencefil, yorgunluk için papatya çayı

Kış mevsiminde bağışıklık sistemini güçlü tutmak hastalıklardan koruyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmede bitki çaylarının önemine dikkat çeken uzmanlara göre, kuşburnu iyi bir C vitamini kaynağı ancak demleme süresine dikkat edilmeli. Adaçayının ise antimikrobiyal etkisi mikroplardan ve bakterilerden koruyor. Ateşli hastalıklarda zencefil, yorgunlukla başa çıkmada papatya çayı etkili oluyor.

Türk zeytinyağı markasına Japonya’dan 3 ödül

Nova Vera Zeytinyağı, dünyanın en önemli zeytinyağı yarışmalarından biri olarak gösterilen JOOP’tan (Japan Olive Oil Prize) bir altın, bir gümüş ve “Türkiye’nin En İyisi” olmak üzere toplam 3 ödül ile döndü.

Türkiye Cittaslow Koordinatörü Tunç Soyer, KKTC koordinatörlüğünü de üstlendi

Cittaslow (Sakin Şehir) Uluslararası Genel Başkanı Stefano Pisani ve Genel Sekreteri Pier Giorgio Olivetti, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti koordinasyon toplantısı için Türkiye’nin Cittaslow Başkenti Seferihisar’a geldi.  Türkiye Cittaslow Koordinatörü, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Başkan Soyer'in KKTC koordinatörlüğü de yapmasına karar verildi.

Dış ticarette daralma beklentisi

İhracat Beklenti Endeksi, 2018 yılının 2. çeyreğinde, yılın 1. çeyreğine göre 5,2 puan azaldı. İthalat Beklenti Endeksi de benzer şekilde azalış gösterdi. Endeks, 2018 yılının 2. çeyreğinde, 1. çeyreğe göre 13,4 puan azaldı.

İSO’da ikinci Erdal Bahçıvan dönemi

Türkiye’nin 18 bini aşkın üyesiyle en büyük sanayi odası olan İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 2018-2022 döneminde görev alacak Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçimi tamamlandı. İSO Odakule’de gerçekleştirilen seçime tek liste ile katılan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, ikinci kez başkan seçildi.