Haber

Haber

Haber ana kategorisinde, gıda, tarım, beslenme, içecek, inovasyon, çevre, yaşam, sürdürülebilirlik ve sektörel markaların haberleri yer almaktadır. Yaşam İçin Gıda haber portalı, en güncel, en sıcak, bilimsel, doğru ve objektif habercilik yapmaktadır.

Torba Yasa teklifinde doğa adına kaygı verici düzenlemeler

TEMA Vakfı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen ve birçok kanunda değişiklik yapılmasını öngören Torba Kanun Tasarısı hakkında bir açıklama yayınlayarak yaşanan gelişmelerin kaygı verici olduğunu vurguladı.

e-İrsaliye’ye geçiş zorunlu hale geliyor

e-İrsaliye’ye geçiş zorunluluğu kesinleşti. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), e-İrsaliye ile ilgili taslak bir tebliğ yayımladı. Tebliğe göre, 63 bine yakın e-Fatura mükellefi, 1 Temmuz 2018’den itibaren zorunlu olarak e-İrsaliye'ye geçecek.

Kooperatiflere ayrıcalık yok

Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Aynı faaliyeti yapan küçük işletmeler de var, o işletmeden vergi alacağım ama aynı faaliyeti yürüten kooperatiften almayacağım. Bu doğru mu?”

Seferihisar Belediyesi’ne Sürdürülebilir İnovasyon Ödülü

Seferihisar Belediyesi’nin Doğanbey’de hayata geçirdiği “Jeotermal Kaynakla Mandalina Kurutma Tesisi” en iyi proje seçildi.

Chobani CEO’su Hamdi Ulukaya’ya Yardımseverlik Ödülü

ABD merkezli yoğurt devi Chobani’nin kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya, dünya çapında faaliyet gösteren Save the Children adlı sivil toplum örgütü tarafından Yardımseverlik Ödülü’ne layık bulundu.

Murat Tarakçıoğlu: “Dünya tarımda dijital dönüşümü konuşurken, gündemi kaçırmamak gerekli!”

Dünyanın tarım alanında teknoloji ve bilimi ciddi olarak kullandığını söyleyen Cargill Gıda Ortadoğu, Türkiye ve Kuzey Afrika Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tarakçıoğlu; “İleride tek tuşla tarımda neler yapılabileceğini düşünmek beni heyecanlandırıyor” dedi.

Sürdürülebilir İş Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’de sürdürülebilir iş modellerinin gelişmesine ve değişimin ivme kazanmasına katkıda bulunmak amacıyla bu yıl dördüncü kez düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri sahiplerini buldu.

Tadelle şimdi “Türkiye” paketleriyle raflarda

Geçtiğimiz günlerde Milli Takım’a desteğini açıklayan ve Milli Takımlar Resmi Çikolata Tedarikçisi olan Tadelle, üzerinde “Türkiye” yazılı paketlerle raflardaki yerini aldı.