Haber

Haber

Haber ana kategorisinde, gıda, tarım, beslenme, içecek, inovasyon, çevre, yaşam, sürdürülebilirlik ve sektörel markaların haberleri yer almaktadır. Yaşam İçin Gıda haber portalı, en güncel, en sıcak, bilimsel, doğru ve objektif habercilik yapmaktadır.

Sütüm gelmiyor diye hemen mamaya başlamayın!

Bebeğe doğru pozisyon verilip emzirilmesi sağlandığı müddetçe, anne sütünün gelmemesi diye bir durum olmaz. Ancak doğum sonrası kaygılı annelerde, bebeğin aç kalma korkusu nedeniyle mamayla besleme eğilimi ortaya çıkabiliyor.
Turkish Parliament

Dört siyasi partiden ABD yaptırımlarına karşı ortak basın açıklaması…

TBMM'deki 4 siyasi parti grubu, ABD Hazine Bakanlığının yaptırım kararını ortak açıklama yaparak protesto etti.

Avrupa Adalet Divanı’ndan genetik çalışmalar hakkında önemli karar

Avrupa Adalet Divanı bitki ve hayvanların genetiğinde yapılacak değişiklikleri GDO’lu gıdaların tabi olduğu düzenleme, denetleme ve standartlara tabi tutacak bir karara imza attı. Euronews Türkçe’nin konuya ilişkin haberine göre, karar sonrası İngiltere, Belçika, İsveç ve Finlandiya'da hukuki olarak gri bölgede yer aldığı için devam ettirilen araştırmaların tamamı gerekli izinler çıkana kadar durdurulmak zorunda kaldı.

Rundelez, Tuz Gölü’nde 21K Yarı Maraton koştu

Mondelēz International Türkiye’nin koşu takımı Rundelez, 28 Temmuz’da Tuz Gölü’nde düzenlenen Garmin Runfire Salt Lake Ultra Trail’e katıldı. Mondelēz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz liderliğinde kurulan ve yarışan takım, 21K Yarı Maratonu’nu başarıyla tamamladı.

Dünyanın bir yıllık kaynağı bugün tükeniyor

Dünyanın bir yıl içinde ikame edebileceği doğal kaynakların tükendiği günü belirleyen Limit Aşım Günü bu yıl 1 Ağustos olarak hesaplandı. Limit Aşım Günü tarihi 1970 yılında 29 Aralık gününe denk gelirken, 2000 yılında 23 Eylül, 2017'de ise 2 Ağustos olmuştu.

Rekor ihracata ortak açıklama

Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,8 artarak 14 milyar 106 milyon dolar olan 2018 yılı Temmuz ayı ihracatı, bugüne kadar en çok ihracat gerçekleştirilen Temmuz ayı olarak kayıtlara geçti. Rekor ihracata ilişkin açıklama Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ortaklaşa yapıldı.

Beyşehir Gölü Milli Parkı, ziyaretçilerini bekliyor…

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’nün koruması altında olan ve ülkemizin 2. büyük milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı ziyaretçilerini bekliyor. Güneşin en güzel yüzü olan milli parkı geçen yıl yaklaşık yarım milyon kişi ziyaret etti.

Batı Karadeniz’in gizli kalmış cenneti

Türkiye’nin en büyük blok ormanları olan Yenice ormanları sabahları kuşandığı kalın sis perdesiyle, güneye bakan yamaçlarında sandal ve çam ağaçlarıyla, kuzey tarafında ise sarı-beyaz ıhlamur ağaçlarıyla gerçekten çok etkileyici.