Haber

Haber

Haber ana kategorisinde, gıda, tarım, beslenme, içecek, inovasyon, çevre, yaşam, sürdürülebilirlik ve sektörel markaların haberleri yer almaktadır. Yaşam İçin Gıda haber portalı, en güncel, en sıcak, bilimsel, doğru ve objektif habercilik yapmaktadır.

Üniversite mezunu işsiz sayısı 55 ilin nüfusunu geride bıraktı

Türkiye’de işsiz birey sayısı 3 milyonu aşarken, bunlardan 828 binini üniversite mezunlarının oluşturduğu belirlendi.

Siber suçlar dünya ekonomisine 600 milyar dolar zarar verdi

McAfee ve CSIS araştırması, kara borsa ve dijital para birimlerini devreye sokan kötü niyetli çevreler nedeniyle siber suç işlemenin kolaylaştığını ortaya çıkardı.

Su kaynaklarından 17,3 milyar m3 su çekildi

Belediyeler, köyler, imalat sanayi işyerleri, termik santraller, organize sanayi bölgeleri (OSB) ve maden işletmeleri tarafından 2016 yılında 17,3 milyar m3 su doğrudan su kaynaklarından çekildi.

Tüketici güveni düştü; işsizlik beklentisi arttı

Ocak ayında 72,33 olan Tüketici Güven Endeksi, Şubat ayında 72,25 oldu. Endekste bir önceki aya göre %0,1 oranındaki azalışa; işsizlik beklentisindeki artış ve tasarruf etme ihtimalindeki düşüş sebep oldu.

Ekonomi Bakanlığı Ege’de sahaya iniyor

Ekonomi Bakanlığı 23-24 Şubat 2018 tarihlerinde Manisa, Aydın, Afyon, Uşak ve Kütahya illerinde 100 ihracatçı firmayı ziyaret edecek.

Malezya’dan, palm yağı yasağına karşı Avrupa ürünlerine misilleme

Avrupa Parlamentosu'nun Malezya'nın en büyük ihracat kalemi olan palm yağı yasağını "aşırı derecede ve ayrımcı" olarak nitelendiren Malezya Plantasyon Endüstrisi ve Emtia Bakanı Datuk Seri Mah Siew Keong; yasağın yürürlüğe girmesi durumunda Avrupa ürünlerine yönelik kendi ticaret tedbirleriyle misilleme yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

India vies with China for the title of world’s biggest packaged...

While the story of tea begins in China, India took the top spot as the global leader in volume sales of packaged tea last year, with the two countries regularly vying for the number one position, according to the latest Mintel research.

2018 yılında şirketlerin karşı karşıya kalacağı 9 siber tehlike

Sanal dünya neredeyse gerçeğinden daha hızlı dönerken, bu hızı sağlayan teknolojik altyapılar 2018’de artan siber risklerle karşılaşacak. Innovera, yeni ve modern dünyanın güncel risklerine karşı önemli uyarılarda bulunuyor.