Şölen CEO’su Elif Çoban: “Bu yıl yüzde 20 büyümeyi hedefliyoruz”

Geçen yıl ikramlık çikolata pazarında yüzde 10, dökme şekerde ise yüzde 24 büyüdüklerini belirten Şölen CEO’su Elif Çoban, “2018 yılında ikramlık çikolata ve şeker olmak üzere toplamda yüzde 20 seviyesinde bir büyüme hedefliyoruz” dedi.

İstanbul manzaraları çikolatada sanata dönüştü

Şölen, gravür sanatını madlen çikolatanın eşsiz lezzetiyle buluşturarak Türkiye çikolata pazarında bir ilke imza attı.

Mondelēz International Türkiye, 2017’yi yüzde 19’luk büyüme ile kapattı

Mondelēz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, geçtiğimiz yıla göre yüzde 19’luk bir büyüme kaydettiklerini belirterek 2017 yılında 720 Milyon TL.’lik ciro elde ettiklerini söyledi.

Üniversiteden antioksidan deposu keçiboynuzu çikolatası

Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü, çikolata bileşimine belirli oranda keçiboynuzu tozu ilave ederek, antioksidan kapasitesi yüksek çikolata üretimi gerçekleştirdi.

Mete tutuklandı, Kadiroğlu aranıyor

Bank Asya’ya 11 milyon 108 bin 921 TL yatırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan İhracatçı Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Arduç tutuklandı. Soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan işadamı Hidayet Kadiroğlu ise aranıyor.

Gök: “Şeker fabrikalarımız misak-ı millimizdir”

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök: “Şeker pancarı, bu ülkenin topraklarında Türk’ün, Kürt’ün, Laz’ın, Çerkez’in alın teriyle geliştirilip, tasarlanan ve üretilen stratejik bir üründür. Çünkü şeker fabrikalarımız bizim Misak-ı Millimizdir.”

Ülker’den KAP’a açıklama

Ülker Bisküvi, basında çıkan ‘Yıldız Holding Borç yapılandırması’ haberlerine ilişkin KAP’a açıklama yolladı. Ülker Bisküvi, şirket ve iştiraklerinin 2017 yılı 12 aylık sonuçlarına göre Türkiye bazlı üretim, satış ve ihracat rakamlarının rekor büyümeye ulaştığını açıkladı.

Dünya şekerleme devleri liginde 4 Türk şirketi

‘Dünyanın İlk 100 Şekerleme Şirketi’ listesinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da listede 4 Türk şirketi yer aldı. Yıldız Holding şirketlerinden Londra merkezli pladis’in 5 sıra gerileyerek 12. sırada yer aldığı 2018 listesinde; Şölen Çikolata 54, Elvan Grubu 65 ve Bifa Bisküvi 70. sırada yer aldı.