Enerji içeceklerine “18+” yaş sınırı

On sekiz yaşından küçüklere enerji içeceklerinin satışı yasaklandı. Yeni düzenlemeye göre, enerji içeceklerinin spor tesislerinde, okul kantinlerinde ve hastanelerde satışı ve reklamına da yasak geldi. Kutuların üzerinde ise ‘günde yarım litreden çok içmeyin’ ve ‘sporcu içeceği değildir’ ibarelerinin bulunması zorunlu olacak.

Ramazan sofralarına mineral ve vitamin takviyesi

Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi vücudumuzun daha çok sıvı kaybetmesine yol açıyor. Özellikle oruç tutanlara bol sıvı tüketiminin yanında mutlaka maden suyu da tüketmeleri öneriliyor. Maden suyu, vücudumuzun gün içerisinde kaybettiği mineraller ile yoğun miktardaki suyu vücuda geri kazandırıyor.

CCI, ilk çeyrekte satışlarını yüzde 5,1 arttırdı

Coca-Cola İçecek (CCI) CEO’su Burak Başarır, konsolide satış hacminin geçen senenin ilk çeyreğine göre yüzde %5,1 artarak 233 milyon ünite kasaya ulaştığını, satış gelirlerinin %19,5 arttığını açıkladı.

Niyazi Ercan: “Kalitemiz tüm dünyaca kabul edildi”

Beypazarı Maden Suyu, Mart ayında gerçekleşen 30. Uluslararası Tüketici Zirvesi’nde aldığı ‘2017 Lobin Consumer Quality Awards’ ile bir yıl içerisinde 4. uluslararası ödülünü kazandı. Ödülle ilgili konuşan Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan; “Kalitemiz tüm dünyaca kabul edildi.” açıklamasında bulundu.

PepsiCo ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

PepsiCo, 2017 ilk çeyreğinde, yüzde 1,6 ciro ve yüzde 19 faaliyet kârı artışı sağlayarak mali hedeflerini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kızılay’dan, 23 Nisan tasarımlı premium maden suyu

Kızılay, 23 Nisan’a özgü bir tasarımla 25cl’ik premium şişelerde portakal bisküvi aromalı -elmalı maden suyu üretti.

Bitki ve meyve çayları tüketimi 900 milyon poşetin üzerine çıktı

Son 6 yılda yüzde 60 büyüyen poşetli bitki ve meyve çayları pazarında tüketim 900 milyon poşetin üzerine çıktı. Sektörün ciro büyüklüğü ise 200 milyon TL’ye yaklaştı. 50'den fazla ürün çeşidinin yer aldığı pazarda, en çok yeşil çay, ıhlamur ve adaçayı ilgi gördü.

Afrika’nın gözü Güney Afrika şeker vergisinde

Güney Afrika 1 Nisan tarihi itibari ile ilave şeker içeren içeceklere vergi uygulamasına başlıyor. Uzmanlara göre Güney Afrika’nın bu adımı diğer Afrika ülkeleri için ilham kaynağı olabilir.