Gazoza, limonataya, meyve nektarına ÖTV

TBMM Genel Kurulunda "Torba tasarı" olarak bilinen tasarının görüşmeleri esnasında AK Parti milletvekillerinin verdiği önerge ile artık sade gazozlar, meyveli gazozlar, limonatalar, nektarlar, alkolsüz biralar, enerji içerecekleri, soğuk çay, meyveli içeceklerden yüzde 10 ÖTV alınacak.

Coca Cola İçecek’ten 500 milyon dolarlık Eurobond ihracı

Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu; Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan’da; 25 fabrikası ve 10 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek (CCI), yedi yıl vadeli yüzde 4.215 sabit kupon ödemeli 500 milyon dolarlık Eurobond ihracı gerçekleştirdi.

Organik cirosunu global ölçekte yüzde 3,1 arttırdı

PepsiCo, 2017 ikinci çeyreğini, yüzde 3,1 organik ciro artışıyla tamamlayarak mali beklentilerin gerçekleştiğini açıkladı.

Enerji içeceklerine “18+” yaş sınırı

On sekiz yaşından küçüklere enerji içeceklerinin satışı yasaklandı. Yeni düzenlemeye göre, enerji içeceklerinin spor tesislerinde, okul kantinlerinde ve hastanelerde satışı ve reklamına da yasak geldi. Kutuların üzerinde ise ‘günde yarım litreden çok içmeyin’ ve ‘sporcu içeceği değildir’ ibarelerinin bulunması zorunlu olacak.

Ramazan sofralarına mineral ve vitamin takviyesi

Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi vücudumuzun daha çok sıvı kaybetmesine yol açıyor. Özellikle oruç tutanlara bol sıvı tüketiminin yanında mutlaka maden suyu da tüketmeleri öneriliyor. Maden suyu, vücudumuzun gün içerisinde kaybettiği mineraller ile yoğun miktardaki suyu vücuda geri kazandırıyor.

CCI, ilk çeyrekte satışlarını yüzde 5,1 arttırdı

Coca-Cola İçecek (CCI) CEO’su Burak Başarır, konsolide satış hacminin geçen senenin ilk çeyreğine göre yüzde %5,1 artarak 233 milyon ünite kasaya ulaştığını, satış gelirlerinin %19,5 arttığını açıkladı.

Niyazi Ercan: “Kalitemiz tüm dünyaca kabul edildi”

Beypazarı Maden Suyu, Mart ayında gerçekleşen 30. Uluslararası Tüketici Zirvesi’nde aldığı ‘2017 Lobin Consumer Quality Awards’ ile bir yıl içerisinde 4. uluslararası ödülünü kazandı. Ödülle ilgili konuşan Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan; “Kalitemiz tüm dünyaca kabul edildi.” açıklamasında bulundu.

PepsiCo ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

PepsiCo, 2017 ilk çeyreğinde, yüzde 1,6 ciro ve yüzde 19 faaliyet kârı artışı sağlayarak mali hedeflerini gerçekleştirdiğini açıkladı.