PepsiCo’da Ümran Beba’ya yeni görev

Ümran Beba, PepsiCo’nun Global Yetenek Yönetimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Coca-Cola’nın 2017 satış hacmi %4,1 arttı

Coca-Cola İçecek’in satış hacmi 2017 yılında %4,1 oranında artış kaydetti. Türkiye operasyonlarının satış hacmi son 5 yılın en yüksek büyüme oranını sergileyerek %3,3 artış gösterdi.

Dünya Sağlık Örgütü şekeri mercek altına aldı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından hazırlanan rapora göre belli işlenmiş gıdalarda şeker miktarı oldukça yüksek ancak ürünlerde kullanılan şeker miktarı ürün kategorilerine ve hatta ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Aynı markalı ürünler farklı ülkelerde farklı miktarda şeker içerebiliyor. Raporda adı verilmeyen markalı bir içeceğin bir kutusunun İngiltere’de 23 gram, Rusya’da 38 gram, Türkiye’de ise 40 gram şeker içerdiği belirtiliyor. Raporda bu konu ile ilgili; “(Bu durum) işlenmiş gıdalara ilave edilen şeker miktarının azaltılması için kayda değer bir alan bulunduğunu gösteriyor.” değerlendirmesine yer veriliyor.

MASUDER’de yeni başkan Ömer Kızıl oldu

Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, Maden Suyu Üreticileri Derneği’nin (MASUDER) Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Gazoza, limonataya, meyve nektarına ÖTV

TBMM Genel Kurulunda "Torba tasarı" olarak bilinen tasarının görüşmeleri esnasında AK Parti milletvekillerinin verdiği önerge ile artık sade gazozlar, meyveli gazozlar, limonatalar, nektarlar, alkolsüz biralar, enerji içerecekleri, soğuk çay, meyveli içeceklerden yüzde 10 ÖTV alınacak.

Coca Cola İçecek’ten 500 milyon dolarlık Eurobond ihracı

Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu; Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan’da; 25 fabrikası ve 10 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek (CCI), yedi yıl vadeli yüzde 4.215 sabit kupon ödemeli 500 milyon dolarlık Eurobond ihracı gerçekleştirdi.

Organik cirosunu global ölçekte yüzde 3,1 arttırdı

PepsiCo, 2017 ikinci çeyreğini, yüzde 3,1 organik ciro artışıyla tamamlayarak mali beklentilerin gerçekleştiğini açıkladı.

Enerji içeceklerine “18+” yaş sınırı

On sekiz yaşından küçüklere enerji içeceklerinin satışı yasaklandı. Yeni düzenlemeye göre, enerji içeceklerinin spor tesislerinde, okul kantinlerinde ve hastanelerde satışı ve reklamına da yasak geldi. Kutuların üzerinde ise ‘günde yarım litreden çok içmeyin’ ve ‘sporcu içeceği değildir’ ibarelerinin bulunması zorunlu olacak.