Başakşehir Belediyesi et denetimlerini sıklaştırdı

Kırmızı et fiyatlarının artmasıyla birlikte insanlar et yiyebilmek için bütçesine uygun olanı almaya çalışırken kandırılabiliyor. Piyasaya dana eti adı altında sürülen etlerin sayısının artmasıyla Başakşehir Belediyesi de kasap ve kesim alanlarındaki denetimleri arttırdı.

Bakan Fakıbaba’ya domuz çiftliklerini sordu

CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan: “Türkiye Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak; %99’u Müslüman olan ülkemizde, yıllık 3 milyon kg. domuz eti üretilmesi ve satılması size mantıklı geliyor mu?”

Dördüncü çeyrekte kırmızı et üretimi azaldı

Türkiye’nin toplam kırmızı et üretimi 2017 yılının dördüncü çeyreğinde bir önceki döneme göre %12,6 azalışla 295 bin 329 ton olarak tahmin edildi.

Dr. Sait Koca, üçüncü kez BESD-BİR Başkanlığına seçildi

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği’nin (BESD-BİR), Ankara’da gerçekleştirilen 18. Olağan Genel Kurul Toplantısında Dr. Sait Koca üçüncü kez başkan seçildi.

Macron: “Bu ülkemiz sığır yetiştiricileri için güzel bir fırsat!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Fransız mevkidaşı Macron, “Türkiye'ye 5 bin 700 ton et satışı gerçekleştiriyoruz, bu ülkemiz sığır yetiştiricileri için güzel bir fırsat” dedi.

“İhtiyacımız, et ve sütte kalite ve verimlilik odaklı üretim modellerinin geliştirilmesidir.”

SETBİR Başkanı Tarık Tezel: “Süt ve kırmızı et sektörlerinde, kamu, hayvansal ve bitkisel üretim yapan üreticiler, yem sanayii, akademya, perakende sektörü ve tüketici dernekleri dahil tüm paydaşları ile sağlıklı bir toplumsal gelecek için bir düzen kurmalıyız. Bu düzenin örnekleri dünyada var.”

Fakıbaba’dan Sudanlı mevkidaşının 4 dolarlık et teklifine yanıt

Göreve geldiğinden bu yana hep üretim vurgusu yaptığına işaret eden Fakıbaba, Sudanlı mevkidaşının teklifine ilişkin, “Eti 3 veya 4 dolardan göndermesi benim için çok önemli değil. Benim üreticimin maliyetleri gerçek fiyatları yansıtır.” dedi.

“Et ithalatını en kısa sürede sonlandıracağız”

Bakan Fakıbaba: “Et ithalatını en kısa sürede sonlandıracağız. 'Nasıl olacak?' diye soruyorlar. Anne, bebek ölüm oranları nasıl düştüyse, buzağı ölüm oranları da düşecek.”