Bileşenler

Bileşenler

Gıda ve içecek bileşenleri, katkı maddeleri, sindirim ve bağışıklık sistemi, gıdaların raf ömrü, sağlık beyanları.

2018’de gıda ve içeceklerde bu bileşenler öne çıkacak

Tüketicilerin sağlıkları için daha doğal gıdalara ve tatlara yönelmesi, gıda bileşenleri trendine yön veren unsur oluyor. Mintel pazar araştırma şirketi, 2018 yılında dünyada trend olacak gıda bileşenlerini açıkladı.

Beneo, Prebiyotik Logosunu tanıttı

Bu yıl Frankfurt’ta düzenlenen FiE 2017'de (Avrupa Gıda Bileşenleri Fuarı) Beneo, “prebiyotik logo”sunun tanıtımını gerçekleştirdi. Ürün ambalajı üzeri için tasarlanan bu yeni logo, prebiyotik hindiba kökü liflerinin sindirim sağlığı ve sağlıklı yaşam üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekiyor.

Flaş iddia: İtalyan Ferrero, Nutella’nın tarifinde gizli değişikliğe gitti

Verbraucherzentrale Hamburg isimli bir Alman tüketici derneği, İtalyan Ferrero’nun ünlü sürülebilir çikolatası Nutella’nın reçetesinde (içeriğinde) gizlice değişikliğe gittiğini iddia etti. Avrupa basınında yer alan haberlere göre dernek, Nutella’nın artık daha fazla şeker ve süt tozu içerdiğini, buna karşın bileşimindeki kakao miktarının azaldığını söylüyor.

BENEO, FiE 2017’de Onuncu Yılını kutluyor

BENEO, Frankfurt'ta 28 – 30 Kasım tarihler arasında gerçekleşecek olan, Avrupa Gıda Bileşenleri Fuarı - Food Ingredients Europe FiE 2017'de onuncu yıl dönümünü kutlayacak.

Daha “sağlıklı atıştırmalıklar” için şeker çözümleri

Araştırma sonuçlarına göre her 10 Türk tüketiciden 8’i tükettikleri şeker miktarını düşürmeye çalışıyor. Dünya genelinde de tüketiciler yiyeceklerle aldıkları şeker miktarını azaltma çabası içerisinde. Doğal olarak, günümüzde pek çok yiyecek içecek üreticisi için daha az şeker içeren formülasyonlar ana gündem maddesini oluşturuyor. İstanbul’da düzenlenen Sağlıklı Atıştırmalıklar seminerinde, gıdalardaki şekeri azaltma çabaları konuşuldu.

Sağlıklı Sindirim Sistemi – Tüketicilerin Yeni Sağlık Gücü

Sindirim sistemi sağlığı yıllardır gündemde. Günümüzde yaşam tarzlarının, pazar trendleri ile benzerlik göstermesi, sindirim sistemi sağlığını, gün geçtikçe sayıları artan bir tüketici grubunun zihninde, tıp odaklı bir konu olmaktan çıkarıp, sağlıklı yaşama dair bir konu haline getiriyor.

Tatlandırıcılı içecekler kilo kontrolü için iyi bir seçenek mi?

Yeni bir araştırma yapay tatlandırıcılı içeceklerin kilo vermeye yardımcı olmadığını ve hatta bu içeceklerin dünya genelinde obezite probleminin bir parçası olabileceğini ortaya koyuyor.

Tüketicinin şeker bilgi düzeyi ‘oldukça sınırlı’

Şeker konusunda artan kaygılara karşın yapılan yeni bir araştırma tüketicilerin şeker konusunda bilgisi düzeyinin ‘oldukça sınırlı’ olduğunu gösteriyor.