Yemeksepeti, kimi için butik bir lezzet deneyimi, kimi için sokak lezzetlerinin en sevileni olan burgerin raporunu hazırladı. 7 bin 500 çeşide ulaşan bu lezzetin fiyatları ise 2,5 TL ile 43 TL arasında değişiyor.  

yemeksepeti_burger_infografikBurger raporu, Yemeksepeti üzerinden verilen burger siparişlerinin yüzde 55’ini erkeklerin, yüzde 45’ini ise kadınların verdiğini ortaya koydu. Asıl ayrım ise burger çeşitlerinde gözleniyor. Örneğin, ıslak burger siparişlerinin yüzde 75’ini ve iki ya da üç köfteli büyük boy burgerlerin yüzde 72’sini erkekler söylüyor. Çocuk menüsü ve mini burger seçeneklerinin ise yüzde 89’unu kadınlar sipariş ediyor. Tavuk burger siparişlerinin yüzde 62’si de yine kadınlardan geliyor.

Siparişlerin 5’te 1’i tavuklu bir burger tarifi iken, cheeseburger’in oranı ise yüzde 12 olarak izleniyor.

Öte yandan, diğer tüm çeşitler günün her saati tercih edilirken, ıslak hamburgerlerin yarısı gece 23.00-05.00 saatleri arasında yeniyor.

Burger sipariş edenlerin içecek tercihlerine bakıldığında, gazlı içecek çeşitlerinin yüzde 53 ile açık ara birinci olduğu görülüyor. Bununla birlikte ayran da yüzde 31 gibi ilgi çekici bir oranla ikinci sıraya yerleşiyor. Buzlu çay ve soda gibi seçenekler ise, yüzde 5’i geçemeyen oranlarıyla geri planda kalıyor.

Burger siparişlerinin yüzde 50’si menü olarak veriliyor. Bir de menülerdeki patateslere doyamayanlar var. Menü sipariş edenlerin yüzde 10’a yakını yanında ek patates sipariş ediyor. Bir diğer yüzde 10 ise, menüsüne ek soğan halkası istiyor.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın