ETİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı

Türkiye’nin 15 Temmuz Cuma günü gerçekleşen kalkışma hareketi sonrasında kenetlendiğini belirten ETİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, “Yüce Türk milletinin kenetlenerek birlik ve beraberlik ruhu ile tam bir dayanışma içinde demokrasimize ve devletimize sahip çıkmış olması bu zor günleri daha hızlı aşacağımıza olan inancımızı arttırmıştır.” dedi.

15 Temmuz Cuma günü gerçekleşen darbe girişimine iş dünyasından tepkiler tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin tek yürek karşı çıktığı darbe girişimine bir tepki de ETİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı’dan geldi. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ diyen Firuzhan Kanatlı, basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Millet iradesine ve demokrasiye karşı yapılmış olan bu kalkışmaya, hükümetimiz, muhalefetimiz ve halkımız, tüm sivil toplum kuruluşları ve basını ile birlikte büyük bir direnç göstermiştir. Bu durum Türk halkının demokrasiye olan bağlılığını ortaya koymaktadır. Yüce Türk milletinin kenetlenerek birlik ve beraberlik ruhu ile tam bir dayanışma içinde demokrasimize ve devletimize sahip çıkmış olması bu zor günleri daha hızlı aşacağımıza olan inancımızı arttırmıştır.

ETİ Şirketler Grubu olarak her zaman olduğu gibi bu süreçte de demokrasimize ve devletimize olan güvenimizle Türkiye ekonomisinin güçlenmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesine olan tam inancımızla, devletimize ve milletimize geçmiş olsun.”

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın