İtalyan Ferrero, bağlı şirketi aracılığıyla ABD’li şekerleme şirketi Ferrara’yı (Ferrara Candy Co.) satın aldığını açıkladı.

ABD’de, Ferrero Rocher pralinleri, Nutella fındık ezmeleri ile Fannie May ve Harry London çikolata markaları  ile tanınan Ferrero, ABD’nin üçüncü büyük çikolatasız şekerleme üreticisi Ferrara’yı, özel sermaye şirketi L. Catterton’dan satın aldı. Satın alma bedeli açıklanmadı. Ferrero bu satın almadan kısa bir süre önce Kinder Joy’u ABD pazarına sunmuş ve Chicago’daki ilk Nutella Café’yi açmıştı.

Ferrara şekerleme şirketi, Trolli, Lemonheads, Red Hots ve Brach’in de bulunduğu şeker markaları ile ABD’nin üçüncü en büyük, çikolata içermeyen şekerleme üreticisi konumunda.

İtalyan firması, Ferrara’yı ayrı bir birim olarak işletmeyi ve Illinois’deki Oakbrook Terrace’de bulunan şirket merkezini koruyacaklarını, üretim tesislerinde konsolidasyona gitmeyeceklerini açıkladı.

Satın alma işleminin 2017 sonuna kadar bitmesini beklediklerini ifade eden Ferrero Group Yönetim Kurulu Başkanı Giovanni Ferrero satın almaya ilişkin; “Ferrara markalarına ve çalışanlarına ‘Ferrero’ya hoş geldiniz’ diyoruz. Bu satın alma ile ABD pazarındaki toplam ayak izimizi ve ürün sunumumuzu artırmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ferrara CEO’su Todd Siwak ise “Ferrero ile bir araya gelerek, ABD ve uluslararası piyasalardaki büyüme planlarımızı hızlandırma ve en iyi uygulamaları daha büyük, daha güçlü bir organizasyonun parçası olarak paylaşma fırsatı sağladık.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Ajanslar

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın