Aktiffelsefe Derneği, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, EXPO 2016 Antalya’da Çevre konulu karikatür sergisi açtı.

‘Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya’ sloganı ve ‘Çiçek ve Çocuk’ teması ile düzenlenen EXPO 2016 Antalya’da, Aktiffelsefe Derneği, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, çevre konulu karikatür sergisi sanat sergi binasında açıldı. Tarih, biyo-çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve yeşil şehirler organizasyonu alt temaları olan EXPO 2016’da açılan sergide, küresel ısınma, kalıcı iklim değişikliği, doğanın dengesini bozan enerji ve su kaynaklarının bilinçsiz kullanımı konularına mizah yoluyla dikkat çekilmek isteniyor.

expo_sergiSerginin açılışını, Aktiffelsefe Derneği Antalya Şube Başkanı Murat Beşparmak, Muratpaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ceren Şahin, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı ve çok sayıda eser sahibi yaptı.

EXPO 2016 Antalya’nın temel amaçlarından birinin gelecek nesillere daha iyi bir çevre fikrini aşılamak olduğunu belirten Şube Başkanı Beşparmak, “Aktiffelsefe olarak çevre temalı sergimizde karikatür festivallerimizden sizler için seçkiler yaptık. Aktiffelsefe olarak çevresel sorunların temelinde fikirsel sorunlar olduğunu düşünüyoruz. İnsan varlıkları olarak doğaya saygı ve doğayla uyumlu yaşama bilincini kendimizde sağlamalıyız. Yoksa bütün önlemler geçici olacaktır. İnsan ve doğa bir bütündür ve doğaya zarar verdiğimizde kendimize zarar vermiş oluyoruz” dedi.

Otuz beş farklı karikatüristin 90 eserle katıldığı sergi, 19 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın