Ev Dışı Tüketim

Ev Dışı Tüketim

Ev Dışı Tüketim, hotel, restaurant, cafe, pastane, lokanta ve diğer toplu yemek yenilen alanlar ve bu alanlara yönelik üretim yapan firmalar ve ürünleri hakkında sıcak haberler ve bilgiler verir.

“Sakatat başlı başına bir kültürdür.”

Gastronom Pelin Dumanlı: “Sakatat, saray mutfağında da sıkça kullanılıyordu. Günümüzde de sokak yemeği denildiğinde akla gelen ilk şey ciğerli pilav, Arnavut ciğeri ve kokoreç gibi sevilen çeşitlerle karşımıza çıkıyor. Sakatat unutmayın ki başlı başına bir kültürdür.”

Sodexo Entegre’den üçüncü aşçılık atölyesi

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, Sancaktepe Fehmi Yılmaz Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ardından Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde aşçılık atölyesi açtı.

Kışın Favorisi: Lahmacun

Yemeksepeti, kış aylarında verilen en popüler siparişleri açıkladı. İçimizi ısıtan çorbalar özellikle ofisten siparişlerimizde eksik olmazken, en gözde sipariş ise geleneksel lezzetimiz lahmacun oldu. Lezzetinden vazgeçemediğimiz hamburgerler sipariş sayısını iki katına çıkararak bu yılın kış aylarında da başarısını devam ettirdi ve listenin ilk üçünde yer aldı.

Mutfak Dostları Derneği’nde üçüncü Zeynep Kakınç dönemi

Mutfak Dostları Derneği’nin geçen hafta yapılan 15’inci olağan genel kurulunda, 2014-2015 döneminde başkanlık görevini devralan iletişim danışmanı ve gazeteci Zeynep Kakınç yeniden başkan seçildi.

Slow Food: “İyi, Temiz ve Adil”

Yemek Araştırmacısı Nedim Atilla, “Slow Food” yemek kültürünün hızlanan hayatlara paralel olarak dönüştüğü ve unutulmaya başladığı zamanımızda herkesi yavaşlamaya davet ettiğini belirtti. Atilla, hızlı hayatın mutfak temelinden sorgulanmasıyla dönüşümün başlayacağını düşünen bu hareketin temelde “İyi, Temiz ve Adil” olmak üzere 3 prensibi bulunduğunu kaydetti.

Takeayaw, Delivery Hero ile birleşmeyi düşünüyor

Hollandalı yemek dağıtım hizmetleri şirketi Takeaway.com, Alman Delivery Hero ile birleşmeyi düşünüyor.

Global Gastroekonomi Zirvesi

TURYİD gastronominin ekonomik önemini ve kalkınmaya katkısını ortaya koymak için uluslararası zirve düzenliyor. Gastronomi konusunda dünya markası olan ülkelerin temsilcileri 29 Mart’ta İstanbul’da Global Gastroekonomi Zirvesi’n de bir araya gelecek.

Caffè Nero’nun CEO’su Ahmet Yanıkoğlu oldu

Caffè Nero Türkiye operasyonunun yönetimine, perakende sektörünün deneyimli ismi Ahmet Yanıkoğlu getirildi.