Dünyanın en büyük kahve zincirlerinden Starbucks, bazı mağazalarında fırın açarak yeni bir yatırım alanına girdi.

Starbucks yaptığı açıklamada, İtalyan fırın ve lokanta şirketi Princi ile anlaştıklarını duyurdu. Kahve zinciri yeni anlaşmaya göre bazı şehirlerde bulunan mağazalarında fırın açarak, ürün yelpazesini genişletecek.

1986’da İtalya’da açılan ve Princi Rocco tarafından kurulan şirket, müşterilerine her türlü sıcak unlu ürünü servis ediyor. Milan ve Londra’da toplam 5 dükkana sahip olan Princi, Starbucks ile birlikte yatırımlarını artıracak.

Princi, Amerikan şirketine özel sıcak ürünler üreterek müşterilere servis edecek.

Kuruluş, Şangay ve New York’ta 2017’de yeni mağazalar açmayı planlıyor. Starbucks Başkanı ve CEO’su Howard Schultz, 45 yıldır mağazalarında herhangi bir ürün pişirmediklerini ancak Princi ile yapılan anlaşma sonrasında bunun değişeceğini söyledi. Schultz, Rocco ve ekibinin el yapımı ürünleri konusunda bir ‘tutkuya’ sahip olduklarını belirterek, bu yeni anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kahvelerinin yanında yeni ürünlerin sunulmasının önemine dikkat çeken Starbucks CEO’su, “Princi’nin günün her öğününü servis edebilecek olması beni heyecanlandırıyor” dedi.

Starbucks ile yapılan anlaşmadan memnuniyet duyduğunu ifade eden Princi Kurucusu ve CEO’su Princi Rocco, İtalya’ya has ürünleri yurt dışında tanıtmanın gençlik hayalleri arasında olduğunu söyledi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın