Akdeniz’e en çok plastik Türkiye’den

WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) raporuna göre Avrupa Çin’den sonra dünyada en fazla plastik üretilen bölge; burada üretilen 27 milyon ton plastiğin sadece üçte biri dönüştürülebiliyor. Akdeniz’e en çok plastik atık ise Türkiye’den atılıyor (günde 144 ton). Daha sonra İspanya (126 ton), İtalya (90 ton), Mısır (77 ton) ve Fransa (66 ton) geliyor. Akdeniz kıyılarını ziyaret eden turistler ise atıkların her yıl %40 artmasına neden oluyor.

Suriye en önemli sorun, ABD temel tehdit; AB üyeliğine destek artıyor

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Merkezi’nin her yıl gerçekleştirdiği “Türk Dış Politikası Kamuoyu Algıları Araştırması”nın 2018 yılı sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre, Türk kamuoyu Azerbaycan’ı Türkiye’nin en yakın dostu olarak görüyor; ABD ise Türkiye’ye tehdit oluşturan ülkeler arasında birinci sırada yer alıyor. Son dönemde Türkiye’nin öncelikli gündeminde Suriye sorunu ve İsrail ile ilişkiler bulunuyor.

LGS öncesi bu önerilere kulak verin!

Binlerce öğrenci ve velinin merakla beklediği Liseye Giriş Sınavı 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Peki, TEOG sınavının yerine getirilen ve ilk kez uygulanacak bu sınav öncesi öğrenciler nelere dikkat etmeli? Sınav kaygısıyla nasıl başa çıkmalı, stres kontrolü için neler yapmalı? İşte öneriler…

İş-yaşam dengesinde OECD sonuncusuyuz

OECD verilerine göre, Türkiye'de çalışanların %34'ü 50 saatten fazla çalışıyor. OECD'nin bu alandaki en yüksek ortalaması %13. Brigham Young Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada ise uzun iş saatlerinin kaygı ve stresi artırdığı, bunun da tükenmişlik sendromunu tetiklediği tespit edildi.

Yüksek fiyatlar insanların hayal ettikleri seyahatleri gerçekleştirmesinin önündeki en büyük engel

Global seyahat arama sitesi momondo’nun her yıl Türkiye'den 1000'den fazla katılımcı ile gerçekleştirdiği araştırmasına göre, Türklerin seyahate çıkmasının önündeki engellerin başında yüzde 34 ile fiyat unsuru geliyor.

Alfa Kuşağı geliyor…

X, Y ve Z kuşaklarının ardından gelecek olan Alfa Kuşağı, sosyal yaşamı ve ekonomiyi dönüştürecek.

Türkiye dünyanın en mutsuz ülkeleri arasında

156 ülke baz alınarak hazırlanan rapora göre, dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye bir önceki yıla oranla 5 basamak gerileyerek mutluluk endeksinde 74. sırada yer aldı.

Organik tarım dünya nüfusunu besler

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, organik üretimin, dünyada hızla artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılayamayacağını iddia eden konvansiyonel tarım savunucularının aksine, bilimsel araştırmaların organik tarımın dünyayı besleyebileceğini kanıtladığını söylüyor.