Cumhurbaşkanı Erdoğan: “15 Temmuz, tüm Türkiye’nin, milletimizin tüm fertlerinin zaferidir”

“Bu millet FETÖ eliyle Türkiye’nin hizaya sokulmasına, terbiye edilmesine, müstemlekecilerin uydusu hâline getirilmesine izin vermemiştir. 15 Temmuz, Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin, yeniden şahlanışının, iradesine yönelen saldırılar karşısında tekrar kıyama kalkmasının adıdır.”

İlk kez yurt dışına çıkacaksanız, bu tavsiyelere kulak verin!

Yurt dışına çıkma planınız varsa özellikle ilk defa yurt dışına çıkacaksanız önceden bir takım tavsiyelere bakmak fayda sağlar. Aksi halde olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. İşte, yurt dışı maceranızın kötü sonuçlanmaması için hayat kurtarıcı tavsiyeler…

Güneş enerjisi sistemleri hakkında bunları biliyor musunuz?

Bir yılda toplam 14 bin kWh enerjiye ihtiyaç duyan 100 metrekare büyüklüğündeki izolasyonu yapılmış bir evin, ortalama saatlik 5 kWh’lik bir güneş enerjisi elektrik üretim sistemiyle tüm ihtiyacı karşılanabiliyor.

Çalışmak için en ideal 7 ülke

İş yaşamı sınır tanımıyor. Kimileri doğduğu şehirlerde iş hayatını sürdürürken; kimileri ise binlerce kilometre uzaklıkta bambaşka ülkelerde çalışıyor. Peki, çalışmak için hangi ülkeler ideal?

En büyük arkeolojik keşif Göbeklitepe, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde

Doğuş Grubu’nun 20 yıl süreyle ana sponsorluğunu üstlendiği ve son yılların "en büyük arkeolojik keşfi" olarak gösterilen Göbeklitepe, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne girdi.

Yaz tatilinde kariyer hedefine ulaştıran 5 altın tavsiye

Okullar kapandı. Yoğun bir eğitim dönemini geride bırakan birçok üniversiteli için bu, tatil ve dinlence demek. Elbette tatil yapmak önemli ve gerekli. Ancak, yeni okul dönemi başlayana dek yaklaşık üç aylık bir zaman var ve bunun tamamını tatil yaparak geçirmek pek de verimli bir tercih değil. Hatta yeni döneme kolay adapte olamama, motivasyon kaybı gibi bazı dezavantajları da var.

Günde 500 bin varil petrol piyasadan çekilecek, petrol fiyatları dalgalanacak

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’a yönelik yaptırımları yeniden başlatacağını açıklamasıyla gözler yeniden bölgede. KPMG’nin petrol ve gaz piyasalarını analiz ettiği rapora göre, yaptırımlar tekrar uygulanmaya başladığında bölgede istikrarsızlığa yol açacak, petrol fiyatları dalgalanacak. Türkiye, Çin ve Hindistan’ın ise yaptırım kararına direnmesi bekleniyor.

Akdeniz’e en çok plastik Türkiye’den

WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) raporuna göre Avrupa Çin’den sonra dünyada en fazla plastik üretilen bölge; burada üretilen 27 milyon ton plastiğin sadece üçte biri dönüştürülebiliyor. Akdeniz’e en çok plastik atık ise Türkiye’den atılıyor (günde 144 ton). Daha sonra İspanya (126 ton), İtalya (90 ton), Mısır (77 ton) ve Fransa (66 ton) geliyor. Akdeniz kıyılarını ziyaret eden turistler ise atıkların her yıl %40 artmasına neden oluyor.