Yetkilendirilmiş kuruluş ilan edildiği 2005 yılından bu yana yaklaşık 4,7 milyon ton ambalaj atığının geri kazanımını sağlayan ÇEVKO Vakfı, 25, yılını kutladı.

Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CMK), 14 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşen geceye; ÇEVKO Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Okyar Yayalar, ÇEVKO Vakfı Genel Müdürü Yaşar Nadir Atilla ve Genel Sekreter Mete İmer ile ÇEVKO Vakfı üst düzey yetkilileri ve seçkin konuklar katıldı.

cevko_zuhal_olcay

Tiyatro ve ses sanatçısı Zuhal Olcay’ın, Şef Hakan Şensoy yönetimindeki “Sinema Senfoni Orkestrası” ile birlikte şarkılar seslendirdiği geceye ilgi büyüktü.

Sunuculuğunu ünlü haber spikeri Gülay Özdem’in yaptığı gecede, ÇEVKO Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Okyar Yayalar, ambalaj atıklarının geri dönüşümü konusunda ÇEVKO Vakfı ile işbirliğinde önemli çalışmalara imza atan Kadıköy Belediyesi adına Kadıköy Belediyesi Kültür Müdürü Fuat Kalyoncu’ya teşekkür plaketi sundu.

25.Yıl kutlaması etkinliğinde, ÇEVKO Vakfı’nın çeyrek asırdır yürüttüğü çalışmalarla ilgili önemli bilgi paylaşımlarında da bulunuldu.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Yetkilendirilmiş Kuruluş” kimliği ile 2005 yılından itibaren, ambalajlı ürünler piyasaya süren firmaların ambalaj atıklarının geri kazanımı için kazanım yükümlülüklerini devretmeyi sürdürdüğü ÇEVKO Vakfı, bugün sanayide 49 firmayı temsil ediyor ve geri dönüşüm konusunda sanayinin yükümlülüğünü üstleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın