Metal ambalajlar “Cans for Life” ile yeniden hayat buluyor.

Avrupalı metal ambalaj üreticileri ve ortaklarını bir araya getiren Avrupa Metal Ambalaj Birliği (EMPAC), “Cans for Life” (Yaşam için Teneke Kutular) adlı yeni bir sosyal medya girişimi başlattı. Cans for Life, metal ambalajın günlük hayattaki farklı kullanım alanlarını yaratıcı, ilginç ve ilham verici hikayeler aracılığıyla kullanıcılarla buluşturuyor. EMPAC’de Türkiye’yi, Sarten Ambalaj temsil ediyor.

Cans for Life – Yaşam için Teneke Kutular

cans_for_lifeKonserve gıdalarla lezzetli ve sağlıklı yemekleri nasıl pişirebilirsiniz? Teneke kutularla evinizi nasıl süsleyebilirsiniz? Hangi sanatçılar eserlerinde teneke kutular kullanıyor? Tüm bunların ve daha fazlasının yanıtını Cans for Life’da bulacaksınız.

Cans for Life, metal ambalaj ve yararları konusunda sektör paydaşları ve tüketicilerin bilinçlenmesi amacıyla EMPAC tarafından hayata geçirildi. Türkiye’nin en büyük entegre ambalaj üreticisi Sarten, EMPAC yönetiminde ve bünyesindeki komisyonlarda aktif rol alıyor.

Cans for Life’ın internet sitesi (www.cansforlife.eu) ve Facebook sayfası (www.facebook.com/cansforlife), metal ambalajın başarı hikayelerini sergilemek için eşsiz bir platform oluşturuyor. Cans for Life’da, içindeki ürün tüketildikten sonra ambalajların nasıl farklı amaçlarla kullanılabileceğine ilişkin pratik öneriler, metal ambalaj ve çevre ile ilgili ilginç bilgiler bulunuyor. Düzenli içerik paylaşımlarının yanı sıra şefler, sanatçılar, sosyal medya simaları ve teneke kutulara gönül vermiş herkesin katılacağı farklı kampanyalar da önümüzdeki dönemde Cans for Life’da olacak. Kullanıcıların metal ambalajlarla hazırladığı tarifler ve sanat eserleri de yakın zamanda platformda yerini alacak.

EMPAC’in, metalin sonsuz geri dönüştürülebildiğine vurgu yapan “Metal Geri Dönüşüm” logosundan alınan ilhamla oluşturulan Cans for Life logosu, düzenlenen özel bir tasarım yarışması sonucunda seçildi.

EMPAC İletişim Sorumlusu Lena Nover, “Metal ambalajın farklı kullanım alanlarını gösterebilmek çok önemli. Tüketicilerin, teneke kutuları ve faydalarını daha iyi anlamalarını istiyoruz. Sosyal medya ile hayata geçirdiğimiz Cans for Life, teneke kutuların ne kadar farklı alanlarda kullanılabileceğini göstermenin ve bunları ilginç hikayelerle anlatmanın çok güzel bir yolu” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın