Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker

Japon gıda üreticisi Ajinomoto, Yıldız Holding bünyesindeki Örgen Gıda’yı satın aldı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, satışı, “Bizim Mutfak’ı 220 milyona veriverdik. Hayrolsun” mesajıyla Twitter hesabından duyurdu.

Ajinomoto’dan yapılan açıklamada, Örgen Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’nin tamamının 220 milyon liraya satın alınması konusunda Yıldız Holding ile anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Satın almanın 2017 yılı başlarında tamamlanmasının beklendiği de açıklamada yer aldı.

ulker_ajinomoto_twitterSatışa ilişkin Murat Ülker de Twitter hesabından açıklama yaptı. Ülker satışı; “Japonlarda duymuş gelmişler. “Bizim Mutfak”ı 220milyona veriverdik. Hayrolsun” mesajıyla duyurdu.

Örgen Gıda piyasada yer alan pek çok toz bulyon ve puding karışımlarını üretiyor. Şirket ayrıca, hazır çorba markası Bizim Mutfak’ın da üretimini yapıyor.

Paketli kuru gıda ve toz karışım üretimi yapan ve 2002 yılında Yıldız Holding bünyesine katılan şirket, Türkiye’nin en yüksek üretim kapasiteli toz gıda üreticisi konumunda.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın