Beslenme

Beslenme

Beslenme kategorisinde, anne-bebek beslenmesi, anne-çocuk beslenmesi, bebek ve çocuk beslenmesi, kişisel beslenme, yaşlılıkta beslenme, beslenme ilkeleri, beslenme ve sağlık, beslenme regülasyonları, beslenme bilimi konularında haberlere yer verilmektedir.

Çölyak hastalığında raporların geçerlilik süresi 2 yıla çıkarılacak

SGK Başkanlığı Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Vekili Mustafa Özderyol, çölyak hastalığında raporların geçerlilik süresini, 1 yıldan 2 yıla çıkaracaklarını bildirdi.

İyot ihtiyacı mutlaka beslenme yoluyla karşılanmalı!

21 Ekim Küresel İyot Eksikliği Günü kapsamında iyot eksikliğinin yol açtığı hastalıklara dikkat çeken Diyetisyen Sibel Mumcu; “Vücut, iyot üretemediği için iyot ihtiyacı mutlaka beslenme yoluyla karşılanmalı. Bunun için iyot içeren bitkisel ve hayvansal gıdalar tüketilmeli” dedi.

Mevsim geçişlerine özel yemek tarifleri

Havaların bir ısınıp bir soğuması, vücudun bağışıklık sistemini zayıflatıyor. Mevsim geçişlerinde hastalanmamak için, beslenmeye her zamankinden daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Metabolizmayı hızlandıracak ve bağışıklık sistemini güçlendirecek besinler ile bu dönemleri hiç hasta olmadan atlatmanız mümkün.

Balığın faydasını artıracak 6 önemli öneri

Beslenme ve Diyet, Fitoterapi Uzmanı Şeyda Sıla Bilgili balığın faydalarını anlattı, 6 önemli öneride bulundu, sağlıklı pişirme tarifleri yazdı.

640,9 milyon yetişkin obeziteyle baş etmeye çalışıyor

Dünyanın bir kısmı açlıkla mücadele ederken buna karşılık 640,9 milyon yetişkin obeziteyle baş etmeye çalışıyor.

“Sıfır Açlık” İçin Farkındalık

Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO), her yıl 16 Ekim’de düzenlediği “Dünya Gıda Günü”ne bir konferans ve geleneksel “Süzme Kırmızı Mercimek Çorbası” dağıtımı etkinliği ile destek verdi.

Tüketicilerin gıda seçimlerini ne etkiliyor?

İngiliz Beslenme Vakfı’nın (BNF) 50. yıldönümü kapsamında Londra’da düzenlendiği “Geleceğin Yiyecek Tercihlerini Kimler Şekillendiriyor?” konferansında, tüketicilerin seçimlerini belirleyen en önemli faktörün lezzetten çok, kişide oluşturduğu duygusal çağırışımlar olduğu belirtildi.

TBMM Çölyak Araştırma Komisyonu toplandı

Çölyak hastalığının sebep ve sonuçlarının araştırılması için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer başkanlığında toplandı.