Beslenme

Beslenme

Beslenme kategorisinde, anne-bebek beslenmesi, anne-çocuk beslenmesi, bebek ve çocuk beslenmesi, kişisel beslenme, yaşlılıkta beslenme, beslenme ilkeleri, beslenme ve sağlık, beslenme regülasyonları, beslenme bilimi konularında haberlere yer verilmektedir.

Güçlü prebiyotik ‘ELMA‘

Sonbahar mevsiminin en faydalı meyvelerinden elmanın güçlü bir prebiyotik olduğunu biliyor muydunuz?

Gıdalarda sağlık beyanı kullanımına Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu izin...

Halk sağlığının korunması amacıyla gıda ve takviye edici gıdaların etiketinde, tanıtımında veya reklamında sağlık beyanı kullanılabilmesine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından izin verilecek.

Bu besinlerle diyabet riskinizi azaltın!

Araştırmalar diyabet hastalığının günden güne artmasındaki en önemli nedenin sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam olduğunu gösteriyor. Diyabete karşı riskinizi azaltmak için hayatınızda hareketi, sağlıklı beslenme planınızda ise bu besinleri eksik etmeyin.

Kışın sebze yemeklerinize sağlık katacak tatlar

Nezle, grip, soğuk algınlığı gibi bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen hastalıklardan korunmak besinlerle mümkün olabiliyor. İşin sırrı ise doğru sebzeleri doğru baharatlarla taçlandırmakta yatıyor.

Susuzlukla bağını henüz keşfedemediğiniz 7 sinsi durum

Sinirli oluşunuzun tek nedeni can sıkıcı olaylar olmayabilir… Ya da bir şeyleri sürekli unutmaya başladınız… Öyleyse biraz su içmenin vakti gelmiş demektir.

Doğru proteinin sırrı her gün iki bardak süt!

Vücudumuz güçlü ve sağlıklı kalabilmek için sudan sonra en çok protein alımına ihtiyaç duymaktadır. Her gün süt içmenin önemine dikkat çeken uzmanlar; sütün en iyi protein kaynaklarından biri olduğunun altını çizerek, çocukların büyümesinin yanı sıra; hipertansiyondan obeziteye kadar birçok hastalıkla mücadele için önemli olduğunu belirtiyor.

Futbolculara vişne, atletlere üzüm suyu takviyesi

Vücudun egzersiz sonrası su ve enerji ihtiyacının karşılanmasında, yüzde 100 meyve sularından da yararlanmayı öneren Prof. Dr. Neriman İnanç, farklı meyve sularının tüketiminin, aktif sporculara yarar sağladığını belirtti. Prof. Dr. İnanç, futbolculara vişne, atletlere ise üzüm suyu tavsiye etti.

Bal kabağı ye gözlerini koru!

Göz sağlığı için faydası hepimizce bilinen havuçtan 2 kat daha fazla A vitamini ihtiva eden bal kabağı, bu vitaminlere ilave olarak çinko ve bakır içeriğiyle de ileri yaş grubunda körlüğün en sık sebepleri olan sarı nokta hastalığı ve kataraktın riskini azaltıyor.