Beslenme

Beslenme

Beslenme kategorisinde, anne-bebek beslenmesi, anne-çocuk beslenmesi, bebek ve çocuk beslenmesi, kişisel beslenme, yaşlılıkta beslenme, beslenme ilkeleri, beslenme ve sağlık, beslenme regülasyonları, beslenme bilimi konularında haberlere yer verilmektedir.

Lezzetli Aşure Nasıl Yapılır?

Aşure, lezzeti kadar manevi değeriyle de mutfaklarımızda çok ayrı bir yere sahip. Tarihi Hz Nuh Peygambere dayandırılan bu güzel tatlıyı yapmak ise maharet işi… Rengi, kokusu, lezzeti, kıvamı tek tek dikkat edilmesi gereken konular. Peki, iyi aşure yapmanın sırrı nedir?

Beslenme çantasından sütü eksik etmeyin!

Uzmanlar, çocukların gün içinde süt ihtiyacının karşılanması için beslenme çantalarından her gün bir kutu sütün eksik olmaması gerektiği uyarısını yapıyor.

Okullarda satılacak gıda ürünlerine logo geliyor

Milli Eğitim Bakanlığının genelgesi kapsamında okul kantinlerinde satışa sunulabilecek ürünlerin üzerinde bir logo bulunacak. Sadece logolu ürünler kantinlerde satılabilecek.

Beslenme çantasına peynirli sandviç ve havuç koyun!

Okullar açıldı, Diş Hekimi Pertev Kökdemir aileleri uyardı: “Çocuğunuza beyaz peynirli bir sandviç yapmanız hem doyurucu, hem de ağız sağlığı açısından iyi bir alternatif olacaktır.”

Gripsavar yemek tarifleri!

Kırmızıbiber çorbası, yoğurtlu ıspanak, peynirli cevizli roka salatası… Soğuk havaların kapımıza dayandığı bugünlerde uzmanından gripsavar yemek tariflerine buyurun…

Okul başarısının sırrı yemeklerde saklı

Çocukluk yılları, beyin gelişimi için en kritik dönemdir. Bu dönemde çocukların yedikleri tüm yiyecekler odak ve bilişsel becerilerini etkiler. Peki, sizin çocuğunuz gün boyu enerjik kalmasını sağlayacak ve gelecekte de beyin gelişimini desteklemeye yardımcı olan besinleri yeterince tüketiyor mu?

Mesai saatlerinde içilen çay stresi önlüyor

Dünyanın en çok çay tüketilen ülkesi olan Türkiye’de çay, çalışma hayatının ayrılmaz parçası. Hemen tüm iş yerlerinde iş saatleri boyunca içilen ve ikram edilen çay hakkında yapılan araştırmalar, çalışan kişilerin zihinsel yetkinlikleri, iş motivasyonları ve stres seviyeleri üzerinde çayın olumlu etkilerini ortaya koyuyor.

Vejetaryen gebelere beslenme önerileri…

Beslenme uzmanları, vejetaryen anne adaylarının kendisi ve bebeğinin sağlığı için protein, karbonhidrat, yağ ve mineral dengesini sağlamaları konusunda daha dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.