Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), ithal arpayı besici ve yem işletmelerine ton başına 10 TL indirimle satacağını açıkladı.

TMO, besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler ve yem fabrikalarına ton başına 10 TL indirimle ithal arpa satışı yapacak. Kurum daha önce, 04 Ekim tarihinden itibaren ithalatı yapılan arpaların kullanıcılara (besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler ve yem fabrikalarına) yönelik olarak fiili tüketim esasına göre Bandırma, İzmir, İskenderun ve Trabzon liman şubelerinden teslim edilmek üzere 780 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili satışa açıldığını açıklamıştı.

TMO’dan konuya ilişkin yapılan duyuruda; “Gelinen son noktada son gelişmeler ve piyasa durumu dikkate alınarak, hayvancılık sektörünün hammaddeyi daha ucuz temin edebilmesi için ithal arpa fiyatı 10 TL/Ton indirim yapılarak 770 TL/Ton olarak revize edildiği” bildirildi.

Duyuruda, açıklanan fiyatın Ekim ayı sonuna kadar geçerli olduğu, Kasım ayından itibaren satış fiyatının maliyetler, aylık enflasyon farkı ve piyasa durumu göz önüne alınarak yeniden belirleneceği de ifade edildi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın