Bu yıl Frankfurt’ta düzenlenen FiE 2017’de (Avrupa Gıda Bileşenleri Fuarı) Beneo, “prebiyotik logo”sunun tanıtımını gerçekleştirdi. Ürün ambalajı üzeri için tasarlanan bu yeni logo, prebiyotik hindiba kökü liflerinin sindirim sağlığı ve sağlıklı yaşam üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekiyor.

Tüketiciler arasında popülerliği artmakta olan sindirim sağlığı, beslenme trendleri analisti Julian Mellentin’e göre, 2018 yılının en önemli teması olarak görülüyor. Bu trendi yakından takip eden, Beneo’nun “prebiyotik logosu”, “BENEO Orafti® inulin kullanılan ürünlerde; Beneo liflerine özel “Hindiba inülini, dışkılama sıklığını arttırarak normal bağırsak fonksiyonlarına katkıda bulunur .” sağlık beyanı ile birlikte kullanılabilecek.

Beneo tarafından son dönemde gerçekleştirilen tüketici araştırmasının sonuçları, çalışmaya katılan her üç kişiden ikisinin “prebiyotik” terimini çekici bulduğunu ortaya koydu. Elde edilen bu veriler doğrultusunda Beneo, müşterileri tarafından paket üzerinde kullanılabilecek özel bir logo tasarladı. Beneo’dan yapılan açıklamada; “Tüketicilerin ambalaj üzerindeki bilgilerin şeffaflığına artan ilgisi göz önüne alınarak geliştirilen prebiyotik logonun, imalatçıların, ürünlerindeki onaylı etkileri duyurmalarını” sağlayacağı vurgulandı.

BENEO Yönetim Kurulu Üyesi Dominique Speleers;  “Bizim için bir sonraki adım, müşterilerimizin, hindiba kökü liflerinin kanıtlanmış faydalarını ambalaj üzerinden iletişimle tüketiciye sunmalarını sağlamaktır. FiE’de yeni prebiyotik logomuzu tanıttığımız için çok heyecanlıyız. Pazardaki tek bitkisel prebiyotik olan BENEO’nun fonksiyonel bileşenleri, tüketicilerin artan sindirim sağlığına faydalı ürün taleplerini, imalatçıların karşılamasına yardımcı oluyor.”  dedi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın