Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden Şölen, Gaziantep’te üretime başlayan yeni tesisindeki hatlardan çıkan hediyelik ve ikramlık kategorisindeki 90 çeşit ürünü raflara çıkardı. Şölen CEO’su Elif Çoban, “Türkiye’nin her noktasında ürünlerimiz şölen tadında bir bayram yaşatacak” dedi.

Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde 2012 yılında yatırımına başlanan ve yakın zamanda üretime başlayan tesiste üretilen toplam 681 çeşit üründen 90’ını bayram ürünleri oluşturuyor.

Geçtiğimiz aylarda üretime başlayan yeni fabrikadan çıkan ürünlerle ilk bayramı karşılamanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen Şölen CEO’su Elif Çoban, “Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni tesisimize yatırıma başladığımız 2012 yılından bu yana 320 milyon TL yatırım yaptık. Yeni tesisimizin üretim alanı toplam 90 bin metrekare. Bu fabrikamızda gıda güvenliği alanında önemli yatırımlar yaptık. Gururla bahsettiğimiz yeni entegre tesisimiz, Avrupa’nın en son teknolojileriyle donatıldı. Böylece önemli bir kapasite artışı da sağlanmış oldu. Yeni teknolojiler geliştikçe yatırımlarımızla tesisimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Kurban Bayramı’nda yeni tesisimizin hatlarından çıkan ürünler tüketicilerimizin evlerine girdi. Türkiye’nin her noktasında ürünlerimiz şölen tadında bir bayram yaşatacak” dedi.

17 marka, 90 ürün

Dünyanın şekerleme alanında en önemli listelerinden biri olan Candy Industry Top 100 listesinde 2016 yılında 48. sırada yer alan Şölen’in ikramlık çikolata ve şeker kategorisinde 17 markası ve 90 ürünü bulunuyor. Şölen, ikramlık çikolata kategorisinde 35 çeşit çikolatasıyla pazarda bu kategoride en fazla ürün çeşidi olan firma olma unvanını taşıyor.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın