Maden suyu sindirimi kolaylaştırıyor ve içerdiği karbondioksit gazıyla tok karnına içildiğinde sindirimi uyarıyor.

Uzmanlar Kurban Bayramı süresince kırmızı et ve tatlı tüketiminin kontrol altında tutulması ve vücut dengesini koruyabilmek için günde en az 2 şişe maden suyu tüketilmesini öneriyor.

Yeterli ve dengeli beslenme hayatın her döneminde önemli olduğu gibi Kurban Bayramında da büyük önem taşıyor. Uzmanlar yaz aylarında vücudun mineral dengesini korumak ve gün içerisinde kaybedilen sıvı miktarı ile birlikte mineralleri de geri kazanmak için maden suyu içmenin önemli olduğunu vurguluyor.

Sindirimi sağlayan “en etkili doğal ilaç: maden suyu”

İç Hastalıkları Uzman Doktor Emel Bayrak
İç Hastalıkları Uzman Doktor Emel Bayrak

Bayramda kan şekerini kontrol altına alan, ani yükselişlerin ve düşüşlerin önüne geçen bir beslenmenin büyük önem taşıdığına dikkat çeken İç Hastalıkları Uzman Doktor Emel Bayrak şu önerilerde bulundu:

“Bayram süresince tüketilen şerbetli, hamurlu tatlılar ve bolca tüketilen et ürünleri mideyi zorlar. Bu nedenle eti bir gün dinlendirip, pişirirken ise sadece kendi yağı ile pişirilmeye özen gösterilmeli. Yapılan ikramları ise sadece tadımlık olarak tüketmek en doğru karar olacaktır. Bunların yanı sıra vücudumuzun gereksindiği hem magnezyum, kalsiyum gibi minerallerin sağlanmasında, hem de sindirim, barsak sistemleri ve metabolizma üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle, maden suyu günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Maden suyu sindirimi kolaylaştırır ve içerdiği karbondioksit gazıyla tok karnına içildiğinde sindirimi uyarır. İnsan sağlığını dengeleyen bu içecek, sindirim kolaylığını sağlayan en etkili doğal bir ilaçtır. Bu nedenle günde en az iki şişe maden suyu tüketilmelidir.”

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın