Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik

Türkiye’nin yaşadığı karanlık darbe gecesinin ardından FETÖ/PDY terör örgütünün hain planları tek tek deşifre olmaya başladı. Bu planlardan birisinin hedefinde de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in olduğu ortaya çıktı.

Tarımsalhaber.com sitesinde yer alan haberde, darbecilerin bürokrasi ayağında bulunan bazı kişilerin, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği WhatsApp yazışmalarının ortaya çıktığı belirtiliyor. Yazışmalarda, “Abiler haber verdi, Y…d birazdan geberecek. Biz de Faruk Çelik’i indireceğiz” gibi kan donduran ifadeler yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Çelik hakkında haince planların konuşulduğu yazışmayı, Tarım Bakanlığı Müşaviri Murat Yıldız’ın yaptığı belirlendi. Yazışmalarda Bakan Çelik’in 3 korumasının da FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. FETÖ’cü Bakanlık çalışanının “Korumalar nasıl olacak?” sorusuna Müşavir Yıldız, “Üç tanesi bizden” yanıtını veriyor.

WhatsApp yazışmalarının deşifre olmasının ardından kaçma hazırlığında olan Yıldız’ın, ifade vermek üzere elleri kelepçelenerek karakola götürüldüğü de haberde yer alan bilgiler arasında.

TKDK ve TAPDK’da paralel görevden alma

Tarımsalhaber.com sitesinde yer alan başka bir haberde ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bağlı kuruluşu olan Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nda (TAPDK) 7 kişinin açığa alındığı; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nda (TKDK) ise 204 uzman personelin sözleşmesinin feshedildiği bilgisi yer aldı. Ahmet Antalyalı’nın Kurum Başkanlığı’na gelmesiyle birlikte TKDK’da paralel yapıya mensup çalışanlara yönelik başlatılan tasfiye sürecinin devam ettiği kaydedildi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın