Ankara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Korkmaz, Ankara’nın 12,3 milyon hektar tarım alanıyla Türkiye’de ilk 3 il arasında yer alan önemli bir tarım kenti olduğunu söyledi.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Polatlı Belediyesi Fuar alanında gerçekleştirilen fuarın açılışında konuşan Ankara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Korkmaz, Ankara’nın 12,3 milyon hektar tarım alanıyla Türkiye’de ilk 3 il arasında yer alan önemli bir tarım kenti olduğunu söyledi.

Polatlı’nın buğday, şeker pancarı ve kuru soğan üretimiyle Ankara’nın ilçeleri arasında ürün çeşitliliği bakımından ilk sırada yer aldığını ifade eden Korkmaz, “Fuarların açılması Ankara ve Polatlı’da tarımsal üretim ve kalitesinin artmasına katkı sunacaktır. Fuarlar üreticinin doğrudan makine üreticisiyle temasa geçtiği, bir araya geldiği buluşma noktalarıdır.” dedi.

Korkmaz, tarım alanında dünyayla rekabet edebilmek için teknolojinin daha fazla kullanılması gerektiğini, tarım fuarlarının tarımsal üreticiyi son teknolojiyle tanıştırdığını sözlerine ekledi.

İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Akdeniz de Polatlı’nın son yıllarda önemli bir tanıtım atağı gerçekleştirdiğini, tarım fuarlarının da şehrin tanıtımına büyük katkı sunacağını dile getirdi.

Polatlı Belediyesi halk oyunları ekibinin gösteri sunduğu törende, protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek fuarın açılışını gerçekleştirdi

Tarım makineleri, sulama sistemleri, tohum, gübrenin yanı sıra yöresel ürünler, kurutma, ambalajlama ve paketleme malzemelerinin yer aldığı 112 firmanın katılımıyla gerçekleşen fuar, 4 Haziran’a kadar gezilebilecek.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın