Capital Anadolu Markaları

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Anadolu Markaları Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Tarım-Gıda Kategorisi’nde, Ulusoy Un birinci, İpek Hanım’ın Çiftliği ikinci, Oba Makarna üçüncü oldu. Jüri Özel Ödülü Estuz’a verilirken, Dijital Dönüşüm Ödülü ise Şimşek Bisküvi’nin oldu.

Fibabanka ve Vodafone ana sponsorluğunda, Marka Konseyi desteği ile Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen Anadolu Markaları Yarışması’nda kazananlar belli oldu. Bu yıl dokuzuncu kez gerçekleştirilen yarışmada ödüller, 31 Ekim 2016 gecesi, İstanbul SwissOtel The Bosphorus’ta yapılan törenle sahiplerini buldu.

Anadolu’da marka bilincini yerleştirmeyi ve “marka olma” konusunu öne çıkarmayı amaçlayan yarışmada, 2016 yılında izledikleri marka stratejileriyle başarı öyküsü yaratan 19 firma ödül kazandı.

Yarışmaya Anadolu’nun dört bir yanından başvurular yapıldı. Büyük İşletmeler Ticaret, Tarım-Gıda, İmalat alt kategorilerinde ayrı ayrı değerlendirilirken, Küçük İşletmeler ve Dijital Dönüşüm başlıkları altında firmalar ayrıca ödüllendirildi.

Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü M.Rauf Ateş’in ev sahipliği yaptığı ödül töreninde, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Kızıldağ, Fibabanka Genel Müdürü Bekir Dildar ve yarışmanın eş-sponsorluğunu üstlenen Sinpaş GYO iş dünyasının temsilcileri ile bir araya geldi.

Ödül alan işletmeler

Firmaların, bu yıl büyük ve küçük işletmeler ile dijital dönüşüm başlıkları adı altında toplam 5 ayrı kategoride değerlendirmeye alındığı yarışmada 19 firma ödüle hak kazandı.

Tarım-Gıda Kategorisi’nde, Ulusoy Un birinci, İpek Hanım’ın Çiftliği ikinci, Oba Makarnacılık üçüncü oldu. Jüri Özel Ödülü ise Estuz’a verildi.

Küçük İşletmeler’de Bilge Çiftliği birincilik, Ceyda Gıda ikincilik, Valiz Dünyası da üçüncülük ödülünü aldı. Jüri Özel Ödülü’ne Ganioğulları Elif Konsept layık görüldü.

Dijital Dönüşüm’de ise Şimşek Bisküvi’ye ödül verildi.

Büyük İşletmeler Ticaret Kategorisi’nde birinci Makro Market, ikinci Biletal, üçüncü ise Calista Luxury Resort oldu. Bu kategorinin Jüri Özel Ödülü’ne de Sadık Grubu ve Bilkent Cyberpark layık görüldü.

İmalat Kategorisi’nde, birincilik ödülünü Yataş Grup, ikincilik ödülünü Alpala Grup, üçüncülünü Berdan Cıvata aldı. Jüri Özel Ödülü’nü Ofisline kazandı.

 

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın