Alapala Makina, 600’üncü anahtar teslim değirmen fabrikası projesini tamamladığını duyurdu.

Çorum merkezli Alapala Makina, dünya çapında 600’üncü anahtar teslim fabrika projesini teslim etti. Günlük 300 ton kapasiteli un fabrikası, Dubai’deki dünyanın en büyük ikinci serbest bölgesi Jebel Ali’de bulunuyor

Dünyanın lider değirmen makinaları üreticilerinden Alapala Makina, 600’üncü anahtar teslim değirmen fabrikası projesini tamamladığını duyurdu. Dünyanın en büyük ikinci serbest bölgesi olan Dubai’deki Jebel Ali’de bulunan fabrika, günlük 300 ton kapasiteyle un üretimi yapıyor. Tesiste 3 ayrı kalitede un ve ayrıca kepek ile irmik üretimi yapılması planlanıyor.

Çorum’dan 100 ülkeye ihracat

gorkem_alapalaÇorum merkezli Alapala Makina, 100’den fazla ülkede değirmen makinaları ve değirmen fabrikaları kuruyor. Alapala Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Görkem Alapala 600. anahtar teslimi proje için şöyle konuştu:

“Sektörün lider markalarından biri olarak üretimimizin yüzde 95’ini 100’den fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Bugün de 600. fabrikayı teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyada binlerce tesiste 5 bin adet makinamız da çalışıyor. Tüm dünyada milyarlarca insanın ürettiğimiz makinalar aracılığıyla yapılan un ve un ürünlerini tüketmesi bizi gururlandırıyor.”

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın