Şekerbank, “Aile Çiftçiliği Bankacılığı” projesi ile halkla ilişkiler sektörünün prestijli ödüllerinden “Altın Pusula”nın “Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ve tek ödül programı olan “Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri”, Raffles İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Şekerbank, “Aile Çiftçiliği Bankacılığı” projesi ile “Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Yarışması”nın “Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri” kategorisinde ödüle layık görüldü.

25. ödül

Şekerbank, kırsal kalkınmanın desteklenerek köyden kente göçün önlenmesi hedefiyle 2014 yılının son aylarında “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”nı başlatmıştı. Dünyada bir ilk olan proje kapsamında, tarım arazilerinin miras yoluyla bölünerek küçülmesi, sulama olanaklarının kısıtlı olması, modern tarım tekniklerinin uygulanmaması gibi nedenlerle geliri azalan ve köyünü terk eden çiftçilere 10 yıla varan vadelerle sektörde ilk olan imkanlar tanınıyor. Proje kapsamında 1,5 yılda 60 bin çiftçi ailesine ulaşıldı ve bu alanda yaklaşık 1,6 milyar TL’nin üzerinde finansman sağlandı.

Şekerbank’ın “Aile Çiftçiliği Bankacılığı” projesi ve proje kapsamında hazırlanan reklam kampanyaları, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nden Golden Drum’a, kadar ulusal ve uluslararası prestijli birçok organizasyondan bugüne kadar 24 ödül aldı. “Altın Pusula” ile birlikte proje kapsamında alınan ödül sayısı 25’e ulaştı.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın